SOPHOS INTERCEPT X

OPROGRAMOWANIE DO OCHRONY

STACJI KOŃCOWYCH ORAZ SERWERÓW

Sophos Intercept X to rozwiązania skierowane dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, chroniące i kontrolujące Twoje urządzenia i dane, zarządzane z centralnej konsoli dostępnej z każdej przeglądarki z logowaniem 2FA. Jest to rodzina rozwiązań wieloplatformowych, wspierających systemy Windows, Linux oraz macOS.

Sophos Intercept X chroni stacje robocze przed najnowszymi zagrożeniami za pomocą technologii proaktywnych, zapewniając ochronę na bieżąco, bez znaczącego wpływu na wydajność systemu. Dane są zabezpieczone za pomocą algorytmów szyfrowania, zgodnych z regulacjami polskich przepisów. Narzędzie do kontroli urządzeń, aplikacji i dostępu do sieci pozwala na wdrożenie polityk bezpieczeństwa w zależności od potrzeb przedsiębiorstwa. Całodobowa i bezpłatna pomoc techniczna pozwala rozwiązać wszystkie problemy w możliwie najkrótszym czasie. Rozwiązanie dostępne w przedstawionych poniżej w tabeli wariantach.

Sun Capital sp. z o.o. jako firma partnerska SOPHOS z najwyższym statusem Platinum Partner gwarantuję klientom najlepszą obsługę techniczną, oraz najlepszą ofertę cenową dla oferowanych rozwiązań SOPHOS.

Nowa generacja ochrony urządzeń końcowych

Zwykłe skanowanie plików już nie wystarcza. Dlatego, najważniejszym celem jest zapobieganie aby zagrożenia nie dotarły do urządzeń, zatrzymanie ich zanim zostaną uruchomione, wykrycie ich jeśli ominęły już metody prewencyjne i nie tylko usunięcie szkodliwego oprogramowania typu malware ale także analiza i cofnięcie wszystkich szkód jakie poczyniło ono na urządzeniach końcowych.

Sophos Intercept X używa wielu technologii pozwalających na stworzenie dopasowanego do wymagań Państwa firmy rozwiązania.

Ochrona podatnego na zagrożenia oprogramowania

Technologia anty exploit zatrzymuje zagrożenia zanim zaczną stanowić problem poprzez rozpoznawanie i blokowanie typowych technik rozpowszechniania malware, chroniąc dzięki temu urządzenia końcowe przed nieznanymi zagrożeniami i likwidując ich podatność na zagrożenia dnia zerowego.

Efektywne wykrywanie zagrożeń typu ransomware

Efektywne wykrywanie zagrożeń typu ransomware

Technologia CryptoGuard wykrywa samoczynnie szkodliwe szyfrowanie danych zatrzymując zagrożenia ransomware w trakcie ich działania. W związku z tym, w przypadku gdy zaufane pliki lub procesy zostały zmienione lub zhakowane, Sophos Intercept X zatrzyma ich działanie i przywróci je do stanu poprawnego działania bez potrzeby jakiejkolwiek interakcji ze strony użytkowników lub personelu IT. CryptoGuard działa w ukryciu na poziomie systemu plików, śledząc działanie procesów usiłujących zmodyfikować dokumenty i inne pliki na zdalnych i lokalnych komputerach.

Analiza źródeł problemu

Identyfikacja malware, jego izolacja i usunięcie jest tylko doraźnym rozwiązaniem problemu. Bez wątpienia, ciężko zidentyfikować jakie szkody zostały wyrządzone zanim usunięto zagrożenie, a przede wszystkim nie wiadomo w jaki sposób przedostało się ono do środowiska. W związku ztym, analiza źródeł problemu pokazuje wszystkie wydarzenia które poprzedziły wykrycie zagrożenia.

Umożliwia uzyskanie informacji które pliki, procesy oraz klucze rejestru zostały naruszone przez szkodliwe oprogramowanie oraz aktywuje zaawansowany system pozwalający na cofnięcie stanu systemu do czasu sprzed infekcji.

office-work

Ochrona nowej generacji uzupełniająca tradycyjne zabezpieczenia

Sophos Intercept X uzupełnia istniejące implementacje antywirusowe i anty malware’owe zapewniając ochronę nowej generacji przed zagrożeniami typu exploit i ransomware, której brak w tradycyjnych produktach. Sophos Intercept X, pomaga zwiększyć bezpieczeństwo i odporność poprzez eliminację sposobów i środków ataku których tradycyjne rozwiązania nie blokują.

Uproszczenie zarządzania i wdrożenia

Zarządzanie bezpieczeństwem za pomocą Sophos Central eliminuje potrzebę instalacji dodatkowych serwerów w celu zabezpieczenia urządzeń końcowych.

Sophos Central zawiera domyślne polityki oraz rekomendowane konfiguracje zapewniające już od pierwszego dnia najbardziej efektywną ochronę.

Pobierz darmową wersję trail aby przekonać się o skuteczności działania Sophos Intercep X

Sophos Intercept X w rankingach

Intercept X


InterceptX to jeden z modułów SOPHOS EndPoint zabezpieczający stacje robocze i serwery przed szyfrowaniem zagrożeniami typu Ransomware. Moduł jest niebywale skuteczny ze względu na mechanizmy wykrywające, zabezpieczające i blokujące próby uruchomienia skryptów szyfrujących w systemach operacyjnych potencjalnych ofiar. Wraz z technologią dostarczamy niezbędną ochronę przed zagrożeniami dla wszystkich laptopów, komputerów stacjonarnych i serwerów. Nasze zintegrowane rozwiązanie zabezpiecza Windows, Linux oraz Mac w oparciu o najnowsze rozwiązania bezsygnaturowe oraz uczenie maszynowe.

Czytaj dalej

SOPHOS XDR (EXTENDED DETECTION AND RESPONSE)


Do lipca 2021 moduł z oznaczeniem EDR. Od sierpnia 2021 XDR to połączenie wcześniej oferowanej i sprzedawanej technologi z Sophos Data Lake oraz Extended Detection and Response (XDR). Nowa technologia analityczna pozwala użytkownikom na badanie historycznych zdarzeń, nawet gdy urządzenie jest w trybie offline, wykorzystywanie informacji o podejrzanej aktywności sieciowej z firewall’a do badania wątpliwych hostów, a także sprawdzanie prób ataków phishingowych. Teraz w ofercie SOPHOS mamy nowe możliwości wykrycia potencjalnego zagrożenia przez administratorów dedykowanych do zarządzania bezpieczeństwem swoich klientów.

Czytaj na blogu

SOPHOS MTR (MANAGED THREAT RESPONSE)
STANDARD i ADVANCED


Sophos Managed Threat Response (MTR) jest usługą, oferowaną przez SOPHOS, która oferuje skanowanie infrastuktury, w celu wyszukiwania zagrożeń bezpieczeństwa, połączone ze wsparciem zespołu inżynierów SOPHOS, którzy są w gotowości 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Sophos MTR składa się z 3 modułów: Informowanie, współpraca, autoryzacja. Usługa jest realizowana w ramach dwóch planów Standard i Advanced (rozszerozna usługa o bezpośrednią asystę w rozwiązaniu problemu Security Operations Center).

Czytaj na blogu

SOPHOS Server w ramach Sophos Central


Ochrona EndPoint w serwera w SOPHOS Central posiada dwa dodatkowe zabezpieczeni dedykowane dla serwerów Windows

Application lockdown – kontrola działających aplikacji i zapobieganie instalacji przez uruchamianie nowych.
Sophos File Integrity Monitoring – moduł służacy do obserwacji plików systemowych, kontroli kluczy rejestrów i wybranych przez administratora plików.