Czym jest Sophos Phish Threat?

Phish Threat jest niczym innym jak symulatorem ataku, który możemy przeprowadzić w kilku bardzo prostych krokach, wystarczy tylko wybrać odpowiedni szablon, wysłać go mailem do wybranej grupy osób i sprawdzić raporty, dzięki którym zyskamy wiedzę, którzy pracownicy lub grupy pracowników są podatni na tego typu zagrożenia i w konsekwencji jaka jest świadomość całej organizacji.

Co nam daje PhishThreat?

Wraz z wyborem symulacji ataku Phish Threat oferuje nam dowolność w spersonalizowaniu zaplanowanego ataku. Między innymi mamy możliwość edycji dostępnych szablonów, a ich ilość i pomysłowość robi wrażenie. Możemy przygotowywać różne kampanie, które swoim zasięgiem obejmą całą firmę lub przygotowanym stricte dla konkretnych odbiorców np. księgowości, działów zakupów, czy obsługi klienta.

Wraz z wyborem symulacji ataku Phish Threat oferuje nam dowolność w spersonalizowaniu zaplanowanego ataku. Między innymi mamy możliwość edycji dostępnych szablonów, a ich ilość i pomysłowość robi wrażenie. Możemy przygotowywać różne kampanie, które swoim zasięgiem obejmą całą firmę lub przygotowanym stricte dla konkretnych odbiorców np. księgowości, działów zakupów, czy obsługi klienta.

Po wyborze kampanii oraz odpowiadającym jej szablonom, mamy możliwość podpięcia szkolenia, które „w nagrodę”, za otwarcie podejrzanego załącznika lub podanie danych do logowania, zafunduje sobie nierozważny odbiorca wiadomości. Phish Threat już na etapie tworzenia mailingu sugeruje, w zależności od rodzaju kampanii, jakie szkolenie byłoby najodpowiedniejsze. Oczywiście mamy możliwość rezygnacji ze szkolenia w ogóle.

Wiedza, to kluczowa sprawa!

Po przygotowaniu i rozesłaniu kampanii przychodzi najciekawszy moment, a mianowicie sprawdzenie wyników. Nie byłoby to możliwe, bez zaawansowanego systemu raportowania, który w Phish Threat, w przejrzysty sposób dostarczy nam wielu ciekawych informacji o poszczególnych użytkownikach jak i całych grupach a w konsekwencji o całej organizacji.

Wyzwanie!

Podsumowując, jeśli szukacie wydajnego narzędzia do przetestowania swojej firmy pod względem podatności jej pracowników na wszelkiego rodzaju ataki phishingowe i nie tylko, lub jeśli uważacie, że Wasi pracownicy są odporni na tego typu prowokacje, to zachęcamy Was do przetestowania Sophos Phish Threat. Wystarczy do nas zadzwonić lub napisać. Dla zainteresowanych Ulotka Sophos Phish Threat